kontakt: tel: 32 255-40-71 | kom. 604-508-350 | e-mail: info@chemiaprzemyslowa.org.pl

Spraye Specjalnego Przeznaczenia


  • VB 12 - Silikon w Aerozolu

Środek smarujący ogólnego stosowania dla ochrony i konserwacji maszyn i urządzeń. W skład preparatu wchodzą czyste oleje silikonowe zawarte w specjalnych rozpuszczalnikach.

Karta techniczna - pobierz

  • VB 13 - Suchy Smar z PTFE

Wysoce skuteczny, suchy smar na bazie PTFE. Tworzy poślizgową, transparentnę powłokę na takich materiałach jak plastiki, szkło, metal, drewno. Odpowiedni do aplikacji, w których nie można stosować tradycyjnych smarów ze względu na przywieranie zanieczyszczeń. Produkt stabilny w szerokim zakresie temperatur, odporny na wiekszość chemikaliów.

Karta techniczna - pobierz
 

  • VB 16 - Wielofunkcyjny Preparat Ochronny w Aerozolu

Smar syntetyczny. Nie zawiera silikonu ani filmu olejowego. Zakres temperatur od -70oC do +230oC. Bardzo dobra penetracja kapilarna . Niski moment tarcia. Wypiera wodę, zapobiega korozji i utlenianiu. Rozpuszcza rdzę i smaruje części ruchome. Czyści i eliminuje zgrzyty, wspomaga uruchamianie wilgotnych silników i zapewnia długotrwałą niezawodność użytkową. Szczególnie zalecany dla instrumentów i narzędzi precyzyjnych, połączeń przegubowych i w aplikacjach samochodowych.

Karta techniczna - pobierz
 

  • VB 71 - Odrdzewiacz

Odrdzewiacz i penetrant Varybond stanowi nowo opracowaną kombinację złożoną z olei smarnych o własnościach silnie penetrujących i kapilarnych. Posiada dodatki aktywne powierzchniowo, inhibitory korozji i emulgatory. Szybko rozluźnia zakleszczone nakrętki i śruby, skutecznie czyści i zabezpiecza drążki kierownicze, łańcuchy i liny Bowdena przed korozją. Wypiera wilgoć.

Karta techniczna - pobierz
 

  • VB 73 - Smar na Bazie Litu z PTFE

Wielofunkcyjny smar z dodatkiem PTFE. Zapewnia długotrwałe smarowanie pracujących elementów. Redukuje tarcie na połączeniach metal-metal oraz metal-plastik. Zawiera inhibitory korozji oraz dodatki zabezpieczające przed utlenianiem. Łatwy w aplikacji, odpowiedni także do stosowania na powierzchniach pionowych.

Karta techniczna - pobierz
 

  • VB 76 - Preparat Smarny do Pasów

Poprawia efektywność pracy wszelkich płaskich, okrągłych, V-profilowanych pasów oraz pasków napędowych. Zapobiega przedwczesnemu zużyciu sie pasów oraz ślizganiu. Poprawia zdecydowanie trakcję i wydłuża żywotność roboczą materiałów z których wykonane są pasy, włączając w to skórę, tkaniny czy też gumę. Odpowiednie związki zawarte w preparacie zapewniają pasom elastyczność, zwiększają ich odporność na pękanie i starzenie.

Karta techniczna - pobierz
 

  • VB 90 - Smar do Lin i Łańcuchów w Aerozolu

Smar łańcuchowy dla ciężkich warunków eksploatacyjnych. Jest najbardziej efektywnym smarem zapobiegającym nadmiernemu tarciu i zużyciu.

Karta techniczna - pobierz